Reklam
Reklam
Logo - www.balikesirbuyuksehirrehberi.com

ŞEN VİNEYARDS-ŞEN ŞARAPÇILIK

TELEFON: 0266 249 12 21 E-POSTA: serdar.budak@hotmail.com
FAX: WEB: www.senvineyards.com.tr
GSM: 0543 422 55 24 YETKİLİ: Serdar BUDAK
ADRES: Eski Kuyumcular Mah Abdulgaffur Efendi Cad No:11/B KARESİ/BALIKESİR

Firma Tanıtımı

ŞEN ŞARAPÇILIK
   Balıkesir’in Balya İlçesine bağlı Ilıca beldesinin tarihi 3000 yıl öncesine dayanıyor. Ilıca’da geçmişten bu yana bağcılık, tarım, hayvancılık ve ormancılık yapılıyor. Beldenin turizme yönelik en önemli özelliklerinden biri şifalı sularının biliniyor olmasıdır.
   
   Ilıcanın bilinen en eski adı kutsal su anlamına gelen ‘Hiera Germa’dır. Ilıca’da antik dönemlerde de şarapçılık yapıldığının kanıtı olabilecek eserler, bir eski evin yıkılması sonucu ortaya çıkmıştır. Böyle bir olayla karşılaşılması Şen Bağcılık Şirketinin kurulmasında zemini oluşturmuştur. Bölgenin meşe ormanlarıyla kaplı Sülerya dağlarının eteklerinde yer alması, yükselti ve tepeciklerin farklı iklim koşullarını tetiklemesi; yazların çok sıcak geçmemesiyle beraber sonbaharın uzun sürmesi, üzümlerin yavaş yavaş olgunlaşmasına paralel geç haşata olanak vermesi kaliteli şarabımızı ortaya çıkarmaktadır.
   
   Ilıca bağlarında yetiştirilen ve çevreden temin edilen merlot, cabernet savignon, shiraz ve semillion cinsi üzümler büyük bir titizlikle işlenerek şaraba dönüştürülüyor. Bu üzümler gerek şirketin kendi bağlarından gerekse diğer anlaşmalı üreticilerin bağlarından tamamen kontrollü bir üretim süreci sonucunda fabrikamızda işlenmektedir.

Haritada Konumu

Etiketler : balıkesir şen şarapçılık, balıkesirde şarap imalatı yapanlar, balıkesirde şarap firmaları, balıkesir şarap, balıkesir şarap firmaları ,
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam