Reklam
Reklam
Logo - www.balikesirbuyuksehirrehberi.com

BALIKESİR ULUDAĞ TURİZM MERKEZ

TELEFON: 0 266 246 60 50E-POSTA: topmac@uludagturizm.com.tr
FAX: WEB: http://www.balikesiruludag.com.tr/
GSM: 444 22 22YETKİLİ: Tahmaç ŞENGÖRENOĞLU
ADRES: Yeni Otobüs Terminali Ayşebacı Mevkii No:114

Firma Tanıtımı

HAKKIMIZDA

   Firmamızın kurucusu Fehmi ŞENGÖRENOĞLU (Hancıoğlu) 1932 yılında Balıkesirde doğmuştur. Çeşitli meslek gruplarında çalıştıktan sonra 1958 yılında otobüs yazıhane işletmeciliğine başlayan Fehmi ŞENGÖRENOĞLU 1961 yılında iki arkadaşı ile birlikte Aşan Turizm olarak otobüs işletmeciliğine atılmıştır. Balıkesir-Bandırma hattında seferlere başlayan firma ilerleyen yıllarda BMC ve Fiat marka önden motorlu otobüslerle Balıkesir-İzmir, Bandırma-İzmir, Balıkesir-Bursa hatlarını açar.Haftasonları çarşı merkezindeki terminalinden Balıkesir halkı için tatil ve gezi amaçlı günübirlik gidiş-dönüş Erdek seferleri düzenler. 1973 yılına kadar devam eden birliktelik, Fehmi ŞENGÖRENOĞLUnun ayrılıp tek başına yoluna devam etme kararı alması ile son bulur.

    Fehmi ŞENGÖRENOĞLU 1973 yılında Uludağ Turizm Otobüs İşletmesini kurarak daha iyi hizmet, daha çok servis yapmak amacı ile özmal otobüs sayısını arttırma kararı alır. 1974 yılında o zamanın lüks otobüsleri olan MERCEDES O302 tip sıfır otobüsü Denizli bayisinden satın alır. Daha sonra MERCEDES 352 tip 3 adet otobüs daha alarak çalışmalarına devam eder. 1984 yılında ve sonrasında yolcu taşımacılığı sektöründe çok hızlı değişimler yaşanır. En büyük otobüs üreticisi olan MERCEDES 1984 yılında 302 S, 1985 yılında V6, 1988 yılında V8 tip otobüsleri üreterek karayolu taşımacılığında hızlı bir değişim yaşanmasına neden olur. Bu arada Mitsubishi, Maraton adı altında 1988 yılında Temsa grubu otobüs üretimine başlar. Taşımacılıktaki bu hızlı değişime ayak uydurmaya çalışan firma bunda da başarılı olur.

    Uzun yıllar bölgesinde hizmet eden firma 1996 yılında şirketleşme yoluna gider. Balıkesir Uludağ Ltd. Şti. altında şirket kurulup, kurumsal yapıya kavuşmak için ilk adımlar atılır. Şirket 1996 yılından itibaren jenerasyon değişikliği yapmış, ikinci kuşak oğullar Özdemir ŞENGÖRENOĞLU ve Özcan ŞENGÖRENOĞLU şirket yönetimini devir almışlardır.

   1996 Yılından yılından sonrada yeni yatırımlara devam eden şirket 1997 yılında 2 adet Mitsubishi Prenses ve 1 adet O403 Mercedes Benz sıfır otobüsleriyle filosunu güçlendirmiştir. 2000 yılında Antalya-Alanya hattı hizmete sokulmuştur. 2002 yılında Mercedes grubunun ürettiği O403 tip yeni 5 adet otobüs satın alıp hizmete sokmuştur. Balıkesir-İzmir hattında her saat otobüs kaldırmaya başlayan firma 2004 yılında Isparta hattını hizmete açmıştır.

     2006 yılında Mercedes-Benzin ürettiği Travego marka otobüslerle filosunu güçlendiren firma, bu yıl içerisinde Balıkesir ve Bandırmadan Ayvalık,Edremit,Akçay,Altınoluk seferlerini başlatmıştır. 2007 Haziran ayında hatlarını genişleterek İzmir-İstanbul, Balıkesir-İstanbul,Bursa-İstanbul seferlerini müşterilerinin hizmetine açmıştır. 2007 yılında Neoplan yatırımlarına giden firma,faaliyet gösterdiği şehirlerarası karayolu taşımacılığında devamlı yatırıma ve yeniliğe giderek bölgesinde güçlü, güvenilir ve itibarlı bir kuruluş olarak bilinir. 100 adeti özmal olmak üzere toplam 140 adet otobüsüyle müşterilerine daha uzun yıllar hizmet vermeye devam edecektir.

Satır içi resim 1

   Müşteri  odaklı çalışma ilkesi hedef edinerek, insan kaynaklarına gereken önemi vermek gelişimin kaynak yaratmaktan geçtiğini unutmamak iş ahlakını ve dürüstlüğünü “olmazsa olmaz” koşul haline getirmek en temel ilkelerimizdendir.
 

   Müşterilerimiz velinimetimizdir.

   En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır. Balıkesir Uludağ; Bünyesinde bulundurduğu şirketlerle, şehrimizin ve ülkesinin ekonomisine yarattığı değerin 450 çalışanıyla birlikte haklı gururunu yaşamaktadır.

Haritada Konumu

Etiketler : balıkesir uludağ, balıkesirde en iyi seyahat firması, balıkesir turizm firması, balıkesir en iyi otobüs firması, balıkesir seyahat firması, balıkesir uludağ, balıkesir büyükşehir uludağ seyahat, altınoluk balıkesir, ayvalık balıkesir, bal tur, bal tur vip balıkesir seyahat acenteleri, balıkesir altınoluk, balıkesir ayvalık, balıkesir bandırma özel servis, balıkesir bandırma vip servis, balıkesir burhaniye servis, balıkesir edremit özel servis, balıkesir erdek özel servis, balıkesir havran servis, balıkesir ivrindi servis, balıkesir özel servis, balıkesir seyahat firmaları, balıkesir susurluk servis, balıkesir vip taksi, balıkesir vip taşımacılık, balıkesir vip turizm, balıkesir vip turizm telefon, balıkesirde vip minibüs, adres, vip adres, vip telefon, adres, bandırma, bandırma balıkesir, edremit akçay altınoluk Balıkesire vip taşımacılık, edremit balıkesir, edremit bandırma, edremit havran, hattında ulaşım araçları, ido bağlantılı körfez, istanbul, istanbul edremit en hızlı, istanbuldan altınoluk, istanbuldan balıkesire en hızlı, istanbuldan edremit, istanbuldan edremit körfezine en kısa zamanda nasıl gidebilirim, istanbuldan küçükkuyu, vip taşımaclık, vip turizm, vip turizm balıkesir, vip turizm telefon, istanbul balıkesir otobüs firması, ido bilet,
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam