Reklam
Reklam
Logo - www.balikesirbuyuksehirrehberi.com

BALIKESİR BEDESTEN KÖFTECİSİ

TELEFON: 0 266 260 03 30E-POSTA:
FAX: WEB:
GSM: YETKİLİ: Kadir ERKAHRAMAN
ADRES: Hisariçi Mah Yaymacılar Cad Camlı Bedesten Pasajı BALIKESİR

Firma Tanıtımı

    BALIKESİR BEDESTEN KÖFTECİSİ


   Balıkesir’de yapılış amacı ve kullanımı itibariyle en eski yer şuan Camlı BEDESTEN OLARAK BİLİNEN yerdir. İlk otel olarak 1885 yılında Osmanlı tabiatından ermeni vatandaşımız Melkon Gazaryan Efendi tarafından çarşı içinde İbrahim Bey camiinin karşısında yaptırdığı kagir binanın üst katının otel olarak hizmet verdiğini biliyoruz.

   Şehrimiz de o dönem yayınlanan Karası gazetesindeki bir ilandan mevcut bu otel hakkında gerçek bilgiyi görebiliyoruz. İlanda ise; otel sahibi Melkon Gazaryan ’’Evvelce yapılmış olan ağır binamın üst katında gece ve gündüz olmak üzere misafir kabüle mahsus odalar muntazam surette döşenmiş ve karyolalar konmuş olduğundan, teşrif buyuracak kimselerin ucuz bir fiyatla istirahat edecekleri ve memnun kalacakları bu bina şimdilik tarafımızdan idare edilmekte ise de, talip çıkarsa kendilerine kiralanacağı ilan olunur.’’ Denmek suretiyle bu otelin varlığından vede çalışma şeklinden bilgi sahibi oluyoruz.

   Bu gün hala varlığı mevcut olan alt katta halen su sarnıçları  bulunan ve içinde değişik esnafımızın faaliyet gösterdiği halkımızın ’’CAMLI BEDESTEN’’ olarak adlandırdığı bu tarihi bina da hakkına uygu bir müsesse olan BEDESTEN KÖFTE açılmıştır. Tarihi yapıya saygı ile döşenmiş ahşap mimarisiyle köftecimiz KADİR ERKAHRAMAN ve ekibi bizlere hem tarihi bir esinti yaşatırken Camlı Bedestene yakışır dillerde destan köftesiyle de damaklara hizmet etmektedir. LEZZETLİ bir köfte yerken Balıkesir’in tarihi dokusunu da görmek isteyen huzurlu bir mekan arayan tüm herkes BALIKESİR gerçek köftecisine kavuştu.

      BEDESTEN KÖFTE HER DAİM KALİTE DİYENLERİN YERİ

Haritada Konumu

Etiketler : balıkesir köftecisi, balıkesir köfte ekmek, balıkesir köfte, balıkesir köfteciler, balıkesir köfte ekmek yenecek yerler, balkesir lezzetli köfte ekmek, balıkesir ızgara köfte, balıkesir lokanta, balıkesir esnaf lokantası, balıkesir bedesten çarşısı, balıkesir bedesten, balıkesir bedesten köftecisi, balıkesir bedesten köfte, balıkesir bedesten ızgara, balıkesirde bedesten, balıkesirde bedesten köftecisi, balıkesirde ızgara köfte,
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam